Aktualizováno 4.11.2022

Crosspark Hulváky

Záměrem projektu je vybudování a údržba tréninkové infrastruktury pro MTB a cyklokros, která by byla svým umístěním dostupná nebo dokonce přímo propojená s cyklostezkami.

O projektu

Jedná se o vznik o sítě cestiček, pěšinek a různých technických sekcí, se kterými se mohou závodníci běžně setkat při závodech. Lokalita je dobře dostupná jak z centra, tak z Poruby a svou polohou by určitě vyhovovala většině cyklistům, pro svou dobrou dostupnost. Navíc se zde nabízí napojení na nedalekou cyklostezku vedoucí kolem řeky. Přidanou hodnotou je absence pěších návštěvníků lesoparku.

Zapojení komunity

Při tvorbě trati budou osloveny místní sportovní cyklistické kluby, se kterými budou konzultovány jednotlivé prvky trati i zázemí. Zároveň budou realizátoři vycházet z vlastních zkušeností při budování Cow trail v Kletné (konzultace s českými reprezentanty).

Po vytvoření crossparku bude mít veřejnost do tohoto areálu přístup. Budou vytvořeny také webové stránky a sociální sítě, kde budou moci lidé vyjadřovat názor na danou trať, vznášet podněty apod.

 

Stav: příprava
Realizace: 5. ročník, 2022–2023
Žadatel: Radovan Šťastný
Poskytnutá dotace: 500 000 Kč
Umístění: Obvody města Ostravy Zábřeh, Nová Ves, Mariánské hory a Hulváky,
v areálu bývalého koupaliště (parc. č. 317/8, 317/6, 317/3, 356/4 atd.)

 

FOTOGALERIE