Aktualizováno 9.11.2022

Venkovní třída v Parku Čs. letců

Venkovní třídy vycházejí z konceptu výuky, jež se uskutečňuje venku, v přírodě a na čerstvém vzduchu. Takto vedená výuka otevírá možnosti, jichž v tradičním prostředí školských tříd lze jen stěží dosáhnout. Žáci jsou na čerstvém vzduchu, v přírodě, mají možnost pohybu a zejména vybočení ze stereotypu domácího i školského prostředí. V okolí parku ČS letců je mnoho škol, jež mohou nyní tyto venkovní třídy využívat – ZŠ Matiční, ZŠ Ostrčilova, Mezinárodní gymnázium, Přírodovědecká fakulta OU. Třídy jsou rovněž navrženy takovým způsobem, aby mohly nabídnout prostor k posezení i obyvatelům města, skupině lidí.

Součástí realizovaných prací bylo samotné vybudování venkovní třídy. Z rozpočtu dotace byl pořízen atypický mobiliář ve tvaru písmene S, a jeden piknikový stůl s lavicemi z kameniny. Současně bylo z rozpočtu financováno také jeho osazení a doprava na místo včetně  zpracování projektové dokumentace.

Zapojení komunity

Komunita se do projektu zapojila zejména po jeho realizaci formou údržby a zkrášlováním studenty Mezinárodního gymnázia, a to po dobu trvání 2 let od ukončení projektu. Dále údržbu převezme do správy městský obvod. Také posezení bylo dodesignováno studenty gymnázia, a to v duchu literárního díla Malý princ, jež tématicky doplňuje název parku, s ohledem na památník parku.

Stav: dokončeno
Realizace: 2. ročník, červen 2019
Žadatel: Ivo Helebrant
Poskytnutá dotace: 230 000 Kč
Umístění: Park Čs. letců, Moravská Ostrava a Přívoz