Aktualizováno 5.2.2024

Servis point „Dotáhni kolečko!“

Vizí celého projektu je jeho dostupnost kdykoli a pro každého. Jak ale zajistit, aby se náhradní díly nerozkutálely do všech koutů a v boxech nezbyly jen pavučiny? Myšlenkou udržitelnosti projektu je spolupráce občanů. Veřejnost má možnost doplnit servis boxy o náhradní díly, které jim doma leží ladem. Proč by měl takový díl skončit v koši jen proto, že už se někomu nehodí, když jinému může ještě pomoci ba dokonce sloužit.

O projektu

Projekt Dotáhni kolečko! je nápadem 1. Bruslařského klubu Buď Inline Ostrava, z. s. Jedná se o první pomoc pro inlinisty, cyklisty i koloběžkáře v rámci ostravských cyklo/inline stezek a skate parků v podobě servisních míst s tzv. servis boxy s náhradními díly, základním vybavením pro akutní opravu dopravního prostředku a odkazem na videonávod s opravou. Primárním cílem projektu je poskytnout obyvatelům pomoc při poruše dopravního prostředku. Sekundárně přichází v úvahu i myšlenka vzájemné reciprocity a sharingu. Tzn. občané, kteří službu využijí mohou na oplátku doplnit servis box o některý z výše zmíněných náhradních dílů.

 

video

 

Zapojení veřejnosti

Obsah servis boxů Dotáhni kolečko! sestává ze základního nářadí, případně náhradních dílů pro akutní opravu dopravního prostředku a odkazu s videonávodem pro opravy. V rámci projektu a při veškerých akcích klubu byla vyhlášena veřejná sbírka nepotřebných komponentů a náhradních dílů pro opravu bruslí, kol a koloběžek. Tímto je možné částečně zajistit obnovu obsahu servis boxů. Servis boxy Dotáhni kolečko! je služba dostupná komukoli a takřka kdykoli. Služba bude primárně využívána v období březen až říjen. Co se týče četnosti využívání služby, v celospolečenském zájmu je, aby byla služba využita co nejméně. V případě poruchy však bude vždy k dispozici pro každého.

 

ODKAZ NA MAPU SE SERVISPOINTY

buď Inline mapa stanic

 

Stav: dokončeno
Realizace: 4. ročník, říjen 2021
Žadatel:
1. Bruslařský klub Buď INline Ostrava, z. s.
Poskytnutá dotace: 260 000 Kč
Umístění:
HRABOVÁ (viz mapa „2“) U splavu (č. parcely 2426/5 a č. parcely 2426/1 v)
MORAVSKÁ OSTRAVA A PŘÍVOZ (viz mapa „4“) Trojhalí Karolina (č. parcely 3452/1, uvnitř Trojhalí)
SLEZSKÁ OSTRAVA (viz mapa „FINISH“) Loděnice pod hradem (č. parcely 1212/1)
STARÁ BĚLÁ (viz mapa „START“) Na Honculi (č. parcely 2904/3 či 2904/10)
ZÁBŘEH – VŽ (viz mapa „3“) Inline Park SAREZA

 

FOTOGALERIE