Aktualizováno 5.2.2024

Sejdeme se na dvorku

Cílem projektu je snaha obnovit tradice setkávání obyvatel domů a práce komunity, aby lidé měli opět možnost podílet se na společné tvorbě svého okolí.

O projektu

Při realizaci projektu bude současná plocha rozdělena na čtyři zóny – společenskou, relaxační, sportovní a environmentální. V rámci navrženého je snaha o zajištění propojení bezpečné hry a edukace dětí všech věkových skupin v celém areálu. Společenská část bude sloužit k venkovnímu posezení s možností např. grilování a hraní společenských her. Relaxační zóna bude mít funkci odpočinkovou – lenošení na dvorku. Sportovní zóna umožní hrát ping-pong, hry s míčem apod. V environmentální zóně budou prvky, které v dnešním světě začínají chybět, například záhony, pěstování bylinek, vřesoviště, hmyzí hotel, malá louka. Celkově má celý koncept dohromady podpořit tradiční sousedské hodnoty a dokázat, že i ve městě je možnost mít kousek přírody pro poznávání, radost a setkávání s přáteli. Všechny prvky byly vybírány s rozmyslem, aby sloužily dlouhou dobu a byly využitelné pro všechny věkové kategorie nejen obyvatel našeho bytového domu, např. mateřské školy, nízkoprahová zařízení, maminky s dětmi. Pro tyto účely vzniknou informační tabule umístěné u vstupu a leták s popisem aktivit.

Zapojení komunity

Vlastní realizace projektu bude zajištěna dobrovolníky z řad družstevníků a jejich rodinných příslušníků, odborníkem na zahradnické práce, projektantkou a firmou, která vyhotoví návrhy. Dodání dětských prvků mobiliáře bude od certifikovaných firem.

 

Stav: příprava
Realizace: 5. ročník, 2022–2023
Žadatel: Bytové družstvo u Arény
Poskytnutá dotace: 500 000 Kč
Umístění: městský obvod Ostrava-Vítkovice, ul. Ruská, Sovova a Závodní

 

FOTOGALERIE