Aktualizováno 9.11.2022

Piknikové místo s posezením a grilem na Honculi

Cílem projektu bylo v oblíbené turisticky a hojně navštěvované lokalitě u řeky Odry ve Staré Bělé vybudovat posezení s otevřeným místem pro venkovní grilování. Projekt byl realizován za účelem vytvořit adekvátní sociální zázemí a posílit význam turistiky a volnočasového pohybu a eliminovat divoká ohniště v okolí.

Popis projektu

Cílem projektu ve spolupráci s úřadem městského obvodu Stará Bělá bylo vybudovat v turisticky a volnočasově navštěvované lokalitě Na Honculi atraktivní posezení. Toto místo je často využívané jako odpočívadlo nejen cyklisty a inline bruslaři projíždějící po blízké cyklostezce, ale také pěšími návštěvníky CHKO Poodří. Místo je často využívané místními obyvateli při nejrůznějších akcích a setkáváních, např. Štědrovečerní setkání přátel folku „Zlaté prase na útěku“, turistické vycházky tělovýchovných a sokolských jednot ze Staré Bělé, Proskovic, Vítkovic, Polanky, akce hasičů, skautů, rybářů a v neposlední řadě vodáků a členů partnerských a zájmových klubů.

Zapojení komunity

Na úpravě podloží a celého prostranství se podílelo několik místních spolků a obyvatel. Dobrovolníci z řad členů partnerských klubů a spolků, jejich rodin včetně dětí, mládeže a seniorů byli také zapojeni do instalace betonového piknikového „nábytku“ a účastnili se také společného slavnostního otevření, tzn. Prvním grilováním. Realizací projektu vzniklo místo pro další komunitní aktivity návštěvníků, turistů a spoluobčanů a současně byl podpořen společný cíl ochrany životního prostředí na pomezí CHKO Poodří.

Stav: dokončeno
Realizace: 3. ročník, říjen 2020
Žadatel: Vodácký klub AHOOOJ z. s.
Poskytnutá dotace: 176 000 Kč
Umístění: Turistické odpočívadlo cyklo tras A a L města Ostravy v místě Na Honculi