Aktualizováno 12.10.2021

Komunitní náměstíčko Červeného kříže

Cílem projektu je oživení a nabytí nové komunitní a estetické funkce zanedbaného prostoru na rohu ulic Červeného kříže, Odboje a Náměstí republiky, který bude sloužit k odpočinku a relaxaci či zkrácení čekání na MHD.

O projektu

V prostoru budou nově umístěny dvě lavičky, kde se kolemjdoucí budou moci zastavit a trochu odpočinout, zrelaxovat, což dle zjištění přivítají především senioři mířící do městské nemocnice.  Lavičky budou umístěny tak, aby z nich bylo vidět směrem do ulice. V n budově ČČK také sídlí několik ordinací lékařů a jejich, často imobilní pacienti čekají před budovou na odvoz bez možnosti se posadit. Do výsadby bude zahrnuta také květinová výsadba a zasazen nový listnatý strom, který nahradí původní výsadbu, která byla napadena parazity.

Zapojení komunity

Místní komunita, tedy členové Červeného kříže, se zapojí jednak do samotné rekonstrukce prostoru (především mladší členové ČČK – Záchranného týmu a Humanitární jednotky), ale především do následné údržby a péče o prostor (především senioři ze Senior centra ČK)

 

Stav: dokončeno
Realizace: 4. ročník, červen 2021
Žadatel: Oblastní spolek Českého Červeného kříže Ostrava (ČČK Ostrava).
Poskytnutá dotace: 98.000 Kč
Umístění: na rohu ulic Červeného kříže, Odboje a Náměstí republiky, číslo pozemku 2620/36